Komunikaty Duszpasterskie - 8 III 2015

Komunikaty Duszpasterskie - 08.03.2015 - III Niedziela Wielkiego Postu

1. Msze Święte  w niedziele są odprawiane o godzi. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. W dni powszednie o godzinie 7:00 i 18:00. Ze względu na prace w kościele, Msze Św. w dni powszednie są odprawiane w bocznej kaplicy.

2.  Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas naszego przygotowania do Świąt Paschalnych czyli męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
2a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 17:00 (z rozważaniami dla dzieci) i 18:30 (z rozważaniami dla młodzieży i dorosłych) 
2b. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:00. Na Gorzkich Żalach nie będzie zbierana taca.
 
3. Na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego ofiary można składać  przy wyjściu z kościoła w każdą niedzielę Wielkego Postu. 

4. W poniedziałek (9 III) dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum rozpoczynają w parafii na Olechowie wspólne rekolekcje. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od IV niedzieli Wielkiego Postu. do środy włącznie w dniach od 15 do 18 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Łazarek proboszcz parafii w Łaskowicach.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Tyg.  Niedziela, Idziemy, Gościa Niedzielnego, w których jest wiele interesujących artykułów z życia rodziny, kościoła i świata.       

6. Przypominamy że, od 1 stycznia można zamawiać lub rezerwować Msze Św. na drugie półrocze 2015 r.

7. Kancelaria Parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16:30 do 17:30.

8. Od 1 września można zamawiać Msze Święte na pierwsze półrocze 2015r.

9. Biblioteka Parafialna czynna jest w każdą środę od godziny 17:00 do 19:00.

10. Komunikaty z kurii metropolitalnej.

 

 

 

 

Kilka słów

O naszej parafii

Nasza parafia Św. Papieża Jana XXII jest parafią młodą. Jej historia liczy zaledwie 15 lat. Parafia została erygowana w 2000 roku. Podczas odpustu, w dniu 11 października, abp Władysław Ziółek poświęcił ponadto krzyż na placu w nowej erygowanej przez siebie parafii. Początkowo msze odprawiano w tymczasowej kaplicy. W latach 2008-2011 trwały prace nad wznoszeniem świątyni parafialnej. Dnia 10 września 2011, abp. Władysław Ziółek uroczyście pobłogosławił i otworzył nową świątynie.
czytaj więcej

Dołącz do

Newslettera

Zachęcamy do zapisania się do naszego parafialnego newslettera- dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach w naszej parafii

Developed by I-web