Komunikaty z Kurii

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

1. Duszpasterstwo związków niesakramentalnych zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące adhortacji Papieża Franciszka „Amoris laetitia”, które odbędzie się 14 października
o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).

(Wszelkich informacji udziela Ks. Dominik Lubiński - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 882 427 430)

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na uroczystą Mszę św. celebrowaną 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1).

 3. Centrum Służby Rodzinie zaprasza narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na Wieczory dla Zakochanych – program przygotowujący  do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w środy od 17 października do 5 grudnia o godz. 19.00 w siedzibie Centrum  (Łódź, ul. Broniewskiego 1a). Zapisy telefonicznie (516 606 404) lub przez stronę internetową www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

4. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 14 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. Rekolekcje na dobry początek pod hasłem: „Kostka znaczy więcej” odbędą się w dniach 15-18 października. Spotkania rekolekcyjne rozpoczynają się codziennie o godz. 19.30. Poniedziałek: DA „Kamienica”, wtorek: DA „Węzeł”, środa: Jezuickie DA, czwartek: DA „Piątka”.

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza rodziny, które doświadczyły utraty dziecka
z jakiejkolwiek przyczyny, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji 15 października o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Przy wejściu do Katedry zostanie wyłożona Biała Księga, do której będzie można wpisać imię i wiek dziecka.

W dekanacie zgierskim Msza św. w Dzień Dziecka Utraconego będzie sprawowana w kościele pw. Matki Boskiej Dobrej Rady o godz. 17.30. Można wcześniej przesłać informację o imieniu i wieku dziecka na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zaprasza dzieci i młodzież dotkniętych problemem przemocy rówieśniczej lub ich rodziców do skorzystania z bezpłatnego indywidualnego poradnictwa psychologicznego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i fanpage'u Fundacji.

 

 

 

 

Kilka słów

O naszej parafii

Nasza parafia Św. Papieża Jana XXII jest parafią młodą. Jej historia liczy zaledwie 15 lat. Parafia została erygowana w 2000 roku. Podczas odpustu, w dniu 11 października, abp Władysław Ziółek poświęcił ponadto krzyż na placu w nowej erygowanej przez siebie parafii. Początkowo msze odprawiano w tymczasowej kaplicy. W latach 2008-2011 trwały prace nad wznoszeniem świątyni parafialnej. Dnia 10 września 2011, abp. Władysław Ziółek uroczyście pobłogosławił i otworzył nową świątynie.
czytaj więcej

Dołącz do

Newslettera

Zachęcamy do zapisania się do naszego parafialnego newslettera- dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach w naszej parafii

Developed by I-web