Komunikaty z Kurii

1. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 31. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi, których centralnym punktem będzie Archidiecezjalne Święto Eucharystii. W niedzielę 10 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 zgromadzimy się pod kościołem Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, aby wyruszyć w procesji eucharystycznej do Bazyliki Archikatedralnej Łódzkiej. Po zakończeniu procesji o godz. 11.30 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem i z homilią Ks. Bpa Andrzeja Dziuby Biskupa Łowickiego. Po zakończeniu Eucharystii zapraszamy na obiad na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

2. Komenda Miejska Policji w Łodzi ostrzega przed złodziejami działającymi metodą na wnuczka. W ostatnim okresie oszuści poszerzyli swoje działanie i coraz częściej po telefonie od rzekomego wnuczka dzwonią do wybranej ofiary podszywając się pod policjanta, prokuratora lub sędziego i nakłaniają pokrzywdzonego do przekazania pieniędzy oszustowi obiecując zatrzymanie go oraz zwrot pieniędzy. Zdarzają się też przypadki wyłudzenia pieniędzy dostarczonych przez listonosza pod pretekstem poddania ich ekspertyzie jako fałszywych.

3. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w Boskich Randkach przeznaczonych dla katolickich singli. Kolejna tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2018 r. i rozpocznie Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żonyo godz. 16.00. Do udziału w tej edycji zaproszone są osoby w wieku 35-45 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie(www.csr.org.pl) lub na fanpagu.

4. Przypominamy o uczestnictwie dzieci pierwszokomunijnych w Święcie Eucharystii (10 czerwca 2018 r.). Dzieci nie biorą udziału w procesji, lecz dopiero w Mszy św. około godz. 11.30 w Bazylice Archikatedralnej, po której zaplanowany jest dla nich posiłek. Autokary z dziećmi, z racji zamknięcia ul. Piotrkowskiej, podjadą od strony ul. Wólczańskiej. Księża Proboszczowie zobowiązani są do zorganizowania grupy dzieci pod przewodnictwem księdza lub katechety. Koordynatorem obecności dzieci pierwszokomunijnych na Święcie Eucharystii jest Ks. Michał Pietrasik (tel.: +48 501 313 900). Proszę przez kontakt telefoniczny podać ilość dzieci z parafii Księdza Proboszcza, aby można było wszystkim dzieciom zapewnić miejsce siedzące i posiłek.

5. Studium Muzyki Kościelnej informuje o rekrutacji doStudium Organistowskiego na roku akademicki 2018/2019:

· 4-letni program nauczaniarealizowany jest w trybie zajęć grupowych oraz indywidualnych (fortepian, organy),

· do studium mogą być przyjęci kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego – po stwierdzeniu predyspozycji muzycznych, z możliwością nauki na przygotowawczym roku kształcenia,

· po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności kandydat może być przyjęty na rok wyższy,

· oferta dotyczy także organistów już zatrudnionych w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne i uzyskać dyplom.

Rozmowa kwalifikacyjnaobejmuje wykonanie na fortepianie lub organach dowolnego utworu oraz sprawdzenie predyspozycji słuchowych oraz głosowych (dowolna pieśń kościelna). Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123) w dwóch terminach:

· 21 czerwca 2018 r., godz. 17.00

· 17 września 2018 r., godz. 17.00

Informacje: tel. (42) 659 72 88 lubkom. 882 383 785; www.smk.archidiecezja.lodz.pl;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Wspólnota „Legion Małych Dusz” organizuje rekolekcje od 10 do 17 lipca 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Ubogich w Banneux (czyt. Bane) w Belgii – miejscu wielu uzdrowień. Ogólnopolski dzień skupienia tej Wspólnoty odbędzie się w niedzielę 17 czerwca w kościele sióstr karmelitanek w Łodzi (ul. Św. Teresy 6). Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

7. W pierwszym tygodniu Adwentu, od 3-11 grudnia 2018 r., odbędzie się ekumeniczna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje i zapisy w Kurii Archidiecezji Łódzkiej (ul. Ks. I. Skorupki 1) pod nr tel.: 42 66-48-728.

 

ZIEMIA  ŚWIĘTA - Łódzka pielgrzymka ekumeniczna

(9 dni – samolotowo-autokarowa)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary.  Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

TERMIN  PIELGRZYMKI: 3-11 grudnia 2018 roku

CENA  PIELGRZYMKI:

1600 zł i 600 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 250 USD)

oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela)

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł

ORGANIZATORZY  ZAPEWNIAJĄ:

-  przelot samolotem na trasie Warszawa-Tel Awiw i Tel Awiw-Warszawa

-  pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)

-  zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)

-  autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych, system nagłaśniający

-  wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim

-  ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

BLIŻSZE INFORMACJE: Fundacja  Komisariat  Ziemi  Świętej

ul. Reformacka 4, 31-012 Kraków  tel. 12-421-68-06; kom. 666-398-214, biuro czynne: od poniedziałku do piątku: 9.00-16.45

www.terrasancta.pl     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program pielgrzymki:

1 dzień: Spotkanie pielgrzymów na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 6.25. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Odlot do Izraele o godz. 10.25. Lądowanie
w Tel Awiwie o godz. 15.05. Zakwaterowanie w Nazarecie. Nazaret – bazylika Zwiastowania. Liturgia Słowa.

2 dzień: Góra Tabor. Liturgia Słowa. Banias (biblijna Cezarea Filipowa) – źródła Jordanu. Liturgia Słowa. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Nazaret. Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa, Nazaret z czasów Jezusa.

3 dzień: Góra Ośmiu Błogosławieństw. Liturgia Słowa. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Płynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Liturgia Słowa.

4 dzień: Jerycho – panorama Góry Kuszenia. Rzeka Jordan. Liturgia Słowa. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Panorama prawosławnego klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy zakończone w luterańskim kościele. Zwiedzanie bazyliki Grobu i Kalwarii. Liturgia Słowa. Mur Płaczu.

6 dzień: Pole Pasterzy – sanktuarium katolickie i prawosławne. Liturgia Słowa. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia. Abu Ghosz (jedno z trzech biblijnych Emaus). Ain Karem. Pustkowie św. Jana Chrzciciela.

7 dzień: Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Dominus Flevit”, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Góra Syjon: Wieczernik i kościół Zaśnięcia NMP., franciszkańska kaplica „przy Wieczerniku”. Liturgia Słowa.

8 dzień: Yad Vashem – muzeum martyrologii żydowskiej. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Bazylika Grobu – czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Grobu.

9 dzień: Menora przed Knesetem. Jafa – kościół św. Piotra. Odlot do kraju o godz. 17.40. Lądowanie w Warszawie o godz. 20.35 i zakończenie pielgrzymki.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski

Kapłani zabierają albę i białą stułę

 

 

Kilka słów

O naszej parafii

Nasza parafia Św. Papieża Jana XXII jest parafią młodą. Jej historia liczy zaledwie 15 lat. Parafia została erygowana w 2000 roku. Podczas odpustu, w dniu 11 października, abp Władysław Ziółek poświęcił ponadto krzyż na placu w nowej erygowanej przez siebie parafii. Początkowo msze odprawiano w tymczasowej kaplicy. W latach 2008-2011 trwały prace nad wznoszeniem świątyni parafialnej. Dnia 10 września 2011, abp. Władysław Ziółek uroczyście pobłogosławił i otworzył nową świątynie.
czytaj więcej

Dołącz do

Newslettera

Zachęcamy do zapisania się do naszego parafialnego newslettera- dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach w naszej parafii

Developed by I-web