Komunikaty duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 III 2019 r.

____________________________________________________________

ZAPROSZENIE

Co roku w okolicach uroczystości Zwiastowania Pańskiego w Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" przeżywamy dzień modlitw. Serdecznie zapraszamy 23 marca 2019 roku do Sanktuarium Maryjnego w Starych Skoszewach. W tym dniu zgromadzimy się całą rodziną Federacji Skautingu Europejskiego (wilczki, harcerze, harcerki, przewodniczki, wędrownicy oraz ich bliscy).

Zapraszamy wszystkich sympatyków i dobroczyńców naszego ruchu oraz tych którzy chcieliby nas poznać.

Plan spotkania

9.00 – Przyjazd

9.30 – Rozpoczęcie/ sprawy organizacyjne

9.45 – Konferencja dla rodziców – dh Zbigniew Korba HR, dh Łukasz Wójcik

         Skauci Europy / zbiórki w jednostkach – spotkanie ze strażą pożarną

         W trakcje konferencji przerwa – herbata, kawa

11.30 – Przygotowanie do Eucharystii / Spowiedź św.

12.00 – Eucharystia Z aktem zawierzenia przed Najświętszym Sakramentem

13.15 – Obiad, wspólne rozmowy

14.45 – Apel środowiska łódzkiego

_____________________________________________________________

1. Msze Św. w ndz. są odprawiane o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. W dni powszednie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zachęcamy do nabywania i czytania  prasy katolickiej – tygodników Niedziela i Idziemy oraz Gościa Niedzielnego w których jest wiele interesujących artykułów z życia młodzieży, rodziny, kościoła i świata.

Dziś wychodząc z kościoła można składać dobrowolne ofiary na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

2. Kancelaria parafialna czynna jest od pon. do pt. w godz. od 16.30 do 17.30. Od 1 stycznia można zamawiać lub rezerwować Msze Św. na drugie półrocze 2019r.

3. Wlk. Post to czas naszego duchowego przygotowania do Świąt Paschalnych. Pomocą w tym przygotowaniu są nabożeństwa wielkopostne:

- Droga Krzyżowa, w każdy ptiątek: dla dzieci o godz. 17.00, a dla dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30, oraz

- Gorzkie Żale, z kazaniami pasyjnymi w każdą ndz. Wlk. Postu o godz. 17.00.

Na Gorzkich Żalach nie będzie zbierana taca na kwiaty i wystrój groby Pańskiego. Na ten cel będzie można składać ofiary wychodząc z kościoła w każdą ndz. Wlk. Postu. Na stoliku z gazetami znajdują się skarbonki na nasze wyrzeczenia wielkopostne.   

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 31 III br. do 3 IV br. tj. od IV ndz. Wlk. Postu do śr. włącznie. Ponadto, jak w latach ubiegłych nasza parafia będzie Kościołem Stacyjnym - w sob. 23 III br. o godz. 18.00 Mszę Św. odprawi i kazanie wygłosi ks. bp Ireneusz Pękalski. Ofiary składane na tacę w sob. będą przeznaczone jako nasze jałmużna  dla jednej z potrzebujących rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.    

5. W śr. 20 III br. po Mszy Św. wieczorowej w kościele spotkanie z rodzicami dzieci I – komunijnych.

6.  Próby scholi w środy o 16.15 w salce parafialnej. Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego śpiewania. Tel. kontaktowy 500200167.

 

Kilka słów

O naszej parafii

Nasza parafia Św. Papieża Jana XXII jest parafią młodą. Jej historia liczy zaledwie 15 lat. Parafia została erygowana w 2000 roku. Podczas odpustu, w dniu 11 października, abp Władysław Ziółek poświęcił ponadto krzyż na placu w nowej erygowanej przez siebie parafii. Początkowo msze odprawiano w tymczasowej kaplicy. W latach 2008-2011 trwały prace nad wznoszeniem świątyni parafialnej. Dnia 10 września 2011, abp. Władysław Ziółek uroczyście pobłogosławił i otworzył nową świątynie.
czytaj więcej

Dołącz do

Newslettera

Zachęcamy do zapisania się do naszego parafialnego newslettera- dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach w naszej parafii

Developed by I-web