Historia parafii

Nasza parafia Bł. Papieża Jana XXII jest parafią bardzo młodą. Jej historia liczy zaledwie 12 lat.

Parafia została erygowana w 2000 roku. Podczas odpustu, w dniu 11 października, abp Władysław Ziółek poświęcił ponadto krzyż na placu w nowej erygowanej przez siebie parafii. Początkowo msze odprawiano w tymczasowej kaplicy.
W latach 2008-2011 trwały prace nad wznoszeniem świątyni parafialnej. Dnia 10 września 2011, abp. Władysław Ziółek uroczyście pobłogosławił i otworzył nową świątynie. Nadal trwają prace wykończeniowe wewnątrz kościoła.

Od początku wznosząc naszą parafię staraliśmy się budować ją materialnie i duchowo - duszpastersko. Do jesieni 2003 r. wybudowaliśmy dom parafialny, w którym była kaplica i niewielkie mieszkania dla księży. Od 2004 r rozpoczęliśmy budowę kościoła parafialnego. W stanie surowym został on poświęcony 10 IX 2011 r. przez Arcybiskupa Władysława Ziółka Metropolitę Łódzkiego dokładnie w 11 rocznicę istnienia naszej parafii. W Roku Wiary, który niedawno rozpoczęliśmy w Kościele, zawsze pamiętajmy, że jest to dom naszej wspólnotowej modlitwy.

W 2012 r. do kościoła podciągnęliśmy media, wykonaliśmy ogrzewanie gazowe oraz rozpoczęliśmy przebudowę kaplicy na mieszkania dla księży i salki parafialne, w których będą się znajdowały świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży, biblioteka orz gabinety specjalistyczne np. logopedyczny. Natomiast w roku przyszłym chcemy wykonać wystrój prezbiterium, boczną kaplicę i dokończyć przebudowę domu parafialnego.

Kilka słów

O naszej parafii

Nasza parafia Św. Papieża Jana XXII jest parafią młodą. Jej historia liczy zaledwie 15 lat. Parafia została erygowana w 2000 roku. Podczas odpustu, w dniu 11 października, abp Władysław Ziółek poświęcił ponadto krzyż na placu w nowej erygowanej przez siebie parafii. Początkowo msze odprawiano w tymczasowej kaplicy. W latach 2008-2011 trwały prace nad wznoszeniem świątyni parafialnej. Dnia 10 września 2011, abp. Władysław Ziółek uroczyście pobłogosławił i otworzył nową świątynie.
czytaj więcej

Dołącz do

Newslettera

Zachęcamy do zapisania się do naszego parafialnego newslettera- dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach w naszej parafii

Developed by I-web