Żywa Róża i Asysta Parafialna

Asysta czynnie uczestniczy w uroczystościach parafialnych. Współpracujemy z asystami łódźkich parafii, biorąc udział w spotkaniach odpustowych organizowanych przez poszczególne asysty z Łodzi. Ważne wydarzenia zapisywane są w Kronice.
W każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest Msza Święta w intencji Żywej Róży i Asysty Parafialnej.  Po Mszy spotykamy się w salce parafialnej, gdzie omawiane są sprawy organizacyjne. Swoją pomocą i wspraciem służy nam ks. Proboszcz Wojciech Anglart.
Na zakończenie odmawiamy różaniec, obejmując swoją modlitwą kapłanów, osoby chore, młodzież, dzieci i sprawy Wspólnoty Parafialnej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy :)

 


 

Termin i miejsce spotkań: Pierwsza sobota  miesiąca, salka parafialna, po Mszy Św.

Charakter grupy:  Liturgiczna, Modlitewna

Duszpasterz: Ks. Kan. Wojciech Anglart

Przewodnicząca: Wiesława Stefańczyk, Teodora Wójcik

Kontakt: W. Stefańczyk tel. 509-588-979
                  T. Wójcik tel. 506-720-366

 

Kilka słów

O naszej parafii

Nasza parafia Św. Papieża Jana XXII jest parafią młodą. Jej historia liczy zaledwie 15 lat. Parafia została erygowana w 2000 roku. Podczas odpustu, w dniu 11 października, abp Władysław Ziółek poświęcił ponadto krzyż na placu w nowej erygowanej przez siebie parafii. Początkowo msze odprawiano w tymczasowej kaplicy. W latach 2008-2011 trwały prace nad wznoszeniem świątyni parafialnej. Dnia 10 września 2011, abp. Władysław Ziółek uroczyście pobłogosławił i otworzył nową świątynie.
czytaj więcej

Dołącz do

Newslettera

Zachęcamy do zapisania się do naszego parafialnego newslettera- dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach w naszej parafii

Developed by I-web