Pieśń fatimska "Kosodrzewina"

Grupa muzyczna „Twierdza Pamięć”, którą tworzą nasi parafianie-chórzyści: Urszula Paczyńska (śpiew), Jarosław Paczyński (śpiew i i instrumentacja) oraz Tomasz Bieszczad (śpiew), skomponowali i nagrali nową, oryginalną pieśń fatimską pt. "Kosodrzewina". Utwór sławi z całych sił nasze najlepsze, polskie cechy, wierność Wierze i Janowi Pawłowi II. A utrzymana jest (ciekawostka!) w tradycji muzyki góralskiej.

 

„Kosodrzewina”  tekst - Tomasz Bieszczad.

muzyka i aranżacja - Jarosław Paczyński.

 

Można ją znaleźć pod linkiem:  

https://www.youtube.com/watch?v=gt9nbUBMbiY

albo po prostu wpisując na You Tube: Twierdza Pamięć Kosodrzewina.

(Polecamy wyszukać też inne utwory grupy "Twierdza Pamięć")

 

Kilka słów

O naszej parafii

Nasza parafia Św. Papieża Jana XXII jest parafią młodą. Jej historia liczy zaledwie 15 lat. Parafia została erygowana w 2000 roku. Podczas odpustu, w dniu 11 października, abp Władysław Ziółek poświęcił ponadto krzyż na placu w nowej erygowanej przez siebie parafii. Początkowo msze odprawiano w tymczasowej kaplicy. W latach 2008-2011 trwały prace nad wznoszeniem świątyni parafialnej. Dnia 10 września 2011, abp. Władysław Ziółek uroczyście pobłogosławił i otworzył nową świątynie.
czytaj więcej

Dołącz do

Newslettera

Zachęcamy do zapisania się do naszego parafialnego newslettera- dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach w naszej parafii

Developed by I-web